Zasady pielęgnacji cery jesienią

Ciężko byłoby znaleźć osobę, której nie zależy na posiadaniu atrakcyjnie wyglądającej skóry twarzy. Niemniej jednak, dbanie o cerę jest wyjątkowo trudne, zwłaszcza jesienią. Na szczęście, przestrzeganie pewnych zasad może nam to znacząco ułatwić. Przede wszystkim, warto pamiętać o stosowaniu kremu o bardziej treściwej konsystencji niż kosmetyk, który aplikujemy na twarz latem. Jesień to także dobra pora na złuszczanie. Bez względu na porę roku, na uwadze należy mieć także dokładny demakijaż.

Postaw na treściwy i mocno nawilżający krem

Jak zaznaczono na wstępie, jesienią konieczne jest stosowanie mocno nawilżającego kremu o treściwej konsystencji. Najlepiej, jeżeli będzie posiadał on w pełni naturalny skład. Unikajmy takich substancji jak silikony czy parabeny. Mogą one bowiem podrażnić skórę i spowodować jej zaczerwienienie. Istotne jest również i to, aby w kremie znajdowały się naturalne oleje pochodzenia roślinnego. W jesiennym kremie do pielęgnowania skóry twarzy, warto poszukiwać oleju z awokado, jak również oleju z pestek malin czy też oleju makadamia. Krem należy zawsze wklepywać w jak najstaranniej oczyszczoną ze wszelkich zanieczyszczeń cerę. 

Starannie wykonuj demakijaż twarzy

Jesienią, tak samo jak latem, konieczne jest wykonywanie jak najstaranniejszego demakijażu swojej twarzy. W tym celu wykorzystajmy takie kosmetyki jak żel do twarzy czy olejek myjący. Z powodzeniem można będzie zastosować także płyn micelarny. Ważne jest to, aby nie pomijać demakijażu, bez względu na to, jak bardzo jesteśmy zmęczeni. W przypadku skóry wrażliwej i skłonnej do zaczerwienienia, najlepiej byłoby zdecydować się na używanie letniej, ale nie gorącej wody. Użycie gorącej wody podczas wykonywania demakijażu, mogłoby bowiem doprowadzić do niebezpiecznych podrażnień oraz rzecz jasna do zaostrzenia rumienia. Po wykonaniu starannego demakijażu, w skórę należy wklepać krem na noc. Powinien on zawierać substancje łagodzące, nawilżające i silnie rozjaśniające skórę. W nocy posiada ona bowiem najlepsze warunki do regeneracji. 

Nie zapomnij o złuszczaniu skóry

Jesień to doskonała pora roku na złuszczanie skóry. Do złuszczenia skóry należy wykorzystać kosmetyki z kwasami. Doskonale sprawdzą się takie kwasy jak: kwas azelainowy, kwas migdałowy czy kwas laktobionowy. Najlepsze efekty uzyskamy, jeżeli zastosujemy cały zestaw kosmetyków z kwasami. Mowa tu o kremie na dzień, a także na noc do twarzy. Ponadto, niesamowicie przydatny okaże się tonik. Nie sposób nie wspomnieć również o skuteczności olejków do demakijażu z kwasami czy żeli. Wreszcie, warto zdecydować się na peelingi kwasowe. Możemy zdecydować się na samodzielne ich wykonanie lub też na odwiedziny w salonie medycyny estetycznej. Profesjonalista będzie wiedział, w jaki sposób wykonywać peelingi kwasowe, aby przyniosło to oczekiwane rezultaty. Zazwyczaj konieczna jest cała seria zabiegów, co jest dość kosztowne. Na samym początku stan naszej skóry może ulec pogorszeniu i należałoby mieć to na uwadze. Niemniej jednak, po kilku tygodniach, nasza cera ulegnie poprawie. 

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://ziaja.com/

bronsy.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *