Mimo tego, że technologia oferuje mężczyznom cały wachlarz nowoczesnych metod golenia, to jednak wielu z nich coraz częściej sięga po tradycyjne sposoby pozbycia się zarostu. Dowiedzmy się dlaczego, jakie korzyści z tego płyną oraz poznajmy najlepsze pędzle do golenia oraz maszynki na żyletki.
Dlaczego warto sięgnąć po tradycyjne metody?
Przede wszystkim dlatego, że jest to bardzo ekonomiczne i ekologiczne. Raz kupiona, porządna maszynka do golenia na żyletki starcza na wiele lat, a nawet i na całe życie – wystarczy regularnie wymieniać żyletki. Unikniemy wtedy niekończącego się zakupu plastikowych maszynek jednorazowych, które są zazwyczaj niezbyt dobrej jakości. Stopy metalu w jednorazówkach często uczulają, a ostrza nie zawsze dotrą do wszystkich miejsc twarzy. Ponadto tradycyjne golenie jest bardzo eleganckie, zachodzi przy nim cały, szczególny rytuał gwarantujący dobrze wypielęgnowaną skórę, czego nie uświadczymy np. przy korzystaniu z elektrycznej maszynki.
Jak wybrać najlepsze akcesoria?
Najpierw powinniśmy się zastanowić jakiego typu jest nasza skóra, z jakimi problemami się boryka, jaki stopień twardości ma nasz zarost oraz jak szybko rośnie. Kiedy wybieramy maszynkę, mamy do czynienia z głowicami otwartymi lub zamkniętymi. Otwarte doskonale nadają się do bujnej brody, którą golimy raz na jakiś czas, te z głowicą zamkniętą sprawdzą się do golenia „trzydniowego zarostu”. Szukając pędzla postawmy na te z naturalnym włosiem z borsuka – świetnie wchłaniają wodę, dzięki czemu rozprowadzenie mydła jest bardzo łatwe, a końcówki pędzla dotrą do każdej szczeliny naszej twarzy. Pędzle do golenia z borsuczego włosia są nieco droższe niż te syntetyczne, ale mają najwyższą jakość, którą zauważymy od pierwszego razu. Do użycia pędzla, niezbędne jest dobre mydło do golenia w misce dobrane odpowiednio do naszej cery.
Jak się golić tradycyjną metodą?
Rytuał możemy zacząć od użycia produktu do zmiękczenia zarostu, ale jeśli nic takiego nie mamy, to możemy ten krok pominąć i od razu zwilżyć twarz wodą. Pędzlem do golenia rozprowadźmy mydło po twarzy – aż na naszej skórze wytworzy się gęsta piana. Dobrze dobrany pędzel z miękkim włosiem sprawi, że czynność ta będzie bardzo przyjemna. Maszynkę do golenia na żyletki ustawmy pod kątem 30 stopni przy naszej skórze i gólmy wraz z kierunkiem wzrostu włosa. Musimy pamiętać, że żyletki są bardzo ostre, więc powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Po goleniu użyjmy balsamu (np. Muhle z rokitnikiem do cery wrażliwej), który złagodzi ewentualne podrażnienia oraz odpowiednio nawilży cerę.
Maszynki do golenia na żyletki od Muhle
To tradycyjna, solidna, niemiecka marka, która od wielu lat zaopatruje mężczyzn w akcesoria do golenia najlepszego gatunku. W swojej ofercie ma dziesiątki różnego rodzaju maszynek, które różnią się między sobą głowicami, ciężkością, wielkością i tworzywami, z których stworzono rękojeści. Odnajdziemy np. jesion, żywice lub chrom. Są to maszynki najwyższej jakości, które nie wywołują alergii, golą niezwykle dokładnie i są odporne na rdzę oraz wszelkie, niepożądane działanie wody.
Zobacz maszynki do golenia na żyletki w LULUA: https://lulua.pl/kategoria/akcesoria-do-golenia/maszynki-do-golenia/
Pędzle do golenia Muhle
Podobnie jak w przypadku maszynek, firma ta oferuje niezliczone opcje pędzli do golenia. To, co jest najbardziej istotne, to gatunek włosia borsuczego, z których zostały wykonane. Mamy do wyboru nieco tańsze, ale bardzo jakościowe włosie Pure Badger – doskonale wchłaniające wodę oraz luksusowe, najlepsze na świecie Silver Tip – w którym końcówki włosków zostały przycięte ręcznie, by zachować swą wyjątkową delikatność. Pędzle do golenia wykonano z najwyższej jakości tworzyw, takich jak: karbon, chrom, naturalne drewno czy żywice.