Top 5 pomysłów na prezent dla miłośnika retro

Tyle ile osób, tyle zainteresowań, choć na zakup prezentu gwiazdkowego już za późno, to przecież są jeszcze inne okazje, jak choćby imieniny czy urodziny, gdy można podarować coś, co naprawdę ucieszy obdarowanego. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam top 5 pomysłów na prezent dla miłośnika retro.

Top 1: golenie w stylu retro, czyi brzytwa do golenia i pas do czyszczenia brzytwy

Wiele osób ceni tradycyjne golenie. Jednak ze względu na koszty szkoda im porzucać maszynkę do golenia na rzecz brzytwy do golenia. W końcu porządny model to niemały wydatek. Dlatego taki prezent może świetnie się sprawdzić. Odpowiedniej jakości brzytwa ze stali nierdzewnej to jednak nie wszystko, bo do niej warto wybrać jeszcze ostrzałkę i skórzany pas. Ten ostatni służy do wygładzania i polerowania ostrza. Oczywiście można zdecydować się na sam pas bez urządzenia do ostrzenia, gdy jest to model dwustronny, który służy zarówno do uzyskania odpowiedniego ostrza, jak i polerowania. Do tego można też wybrać mydło do golenia i pędzel do golenia z tyglem. Taki zestaw każdemu miłośnikowi retro pozwoli na swoistą podróż w czasie, a jednocześnie umożliwi uzyskanie idealnie gładkiej skóry po goleniu. Warto pamiętać, że brzytwą można podobnie jak maszynka golić się z włosem, ale i pod włos. Warto pamiętać o odpowiednim kącie golenia – pod włos jest to 15 stopni, a z włosem – około 30 stopni.

Top 2: coś dla retro melomana, czyli płyta winylowa i gramofon

Nasza druga propozycja to gramofon. W końcu wiele osób ceni dźwięk z tradycyjnego nagrania, czasem z lekkimi niedoskonałościami, co ma swój urok. Dźwięk igły przesuwającej się po winylowej płycie w wielu budzi poczucie nostalgii i tęsknoty za minionymi czasami. Digitalizacja powoduje, że dźwięk jest czysty, szklisty bez dawnego uroku. Jednocześnie na płycie gramofonowej można słuchać muzyki nagranej z bandem na żywo czy orkiestrą. Płyta winylowa z taką muzyką jest miłą odmianą dla tej tworzonej przy użyciu programów komputerowych. Warto jeszcze podkreślić, że płyty winylowe wracają do łask, zatem to naprawdę świetny pomysł na prezent.

Top 3: bilet na seans kina niemego z muzyką na żywo

Miłośnik retro na pewno ucieszy się także z biletu do kina, ale nie na współczesny film, a seans kina niemego. W październiku odbywa się Święto Kina Niemego i wtedy właśnie można w niektórych kinach zobaczyć wyjątkowe, stare filmy. Są także seanse organizowane z towarzyszeniem muzyki organowej na żywo, co jeszcze potęguje wyjątkowe wrażenia widzów. Sprawdźcie, czy w Waszym mieście lub okolicach celebrowane jest to święto. Bilet na takie wydarzenie będzie oryginalnym pomysłem na prezent.

Top 4: karafka na alkohol z grawerem i stylowe szklanki

Dziś alkohol trzymamy w butelkach, bo kupujemy go w sklepie. Natomiast kiedyś bardzo popularne było samodzielne warzenie piwa czy przygotowywanie innego alkoholu. Niektórzy zresztą nadal hołdują tradycji. Właśnie dla nich świetnym pomysłem na prezent może być stylowa karafka na alkohol z grawerem. Do niej można wybrać też dekoracyjne szklanki do kompletu. Oczywiście mogą to być także kieliszki, w końcu karafka sprawdzić się może nie tylko na whiskey czy brandy, ale również różnego rodzaju nalewki czy nawet wino. Można wybrać model szklany, ale sprawdzi się też ten kryształowy, zwłaszcza jeśli dana osoba kolekcjonuje kryształy.

Top 5: gazeta z dnia urodzin albo mebel lub gadżet z epoki PRL

Niektórzy dobrze wiedzą co wydarzyło się, gdy przyszli na świat, gdyż data urodzin jest charakterystyczna. Inni nie mają pojęcia co się działo i rzecz jasna nie mogą tego pamiętać. Ciekawym pomysłem na prezent może być gazeta z dnia urodzin. Może być to Trybuna Ludu albo inna popularna gazeta z okresu PRL. Oczywiście jest to propozycja na prezent dla wszystkich osób, które urodziły się przed 1989 rokiem. Do takiej gazety z dnia urodzenia można dobrać specjalny gadżet z okresu PRL, a mianowicie druciany gazetnik, który był bardzo popularny w latach 60-tych i 70-tych. Jeżeli nie chcecie wybierać gazety, a dana osoba fascynuje się stylem retro w aranżacji wnętrz, to możecie postawić na stylowy mebel, choćby starą toaletkę czy też stolik kawowy.

bronsy.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *