Specjalista od leczenia chorób włosów

Co to jest trychologia?

Trychologia to nauka o wzroście włosów, ich wypadaniu i związanych z nimi problemach – także tych ze skórą głowy. Skupia się na badaniu włosów i skóry głowy, a także ocenie przyczyn problemów i leczeniu tych schorzeń.
Trychologia jest często postrzegana jako „pomost” między kosmetologią, a dermatologią.

Kim jest trycholog?

Trycholog to specjalista od włosów i skóry głowy. Wyszkolony w naukach przyrodniczych i patrzący na problemy wypadania włosów w sposób holistyczny. Ocenia pacjentów na podstawie historii osobistej, stylu życia, czynników genetycznych i warunków środowiskowych. Na podstawie tych informacji trycholog jest w stanie zaproponować zindywidualizowane zabiegi, udzielić porad żywieniowych i zalecić zmiany w stylu życia w celu poprawy zdrowia i wyglądu włosów oraz skóry głowy.

Podobnie jak inni paramedyczni specjaliści, kompetentny trycholog powinien ściśle współpracować z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy jakiekolwiek problemy zdrowotne są związane z wypadaniem włosów. Lekarz też powinien chcieć współpracować z twoim trychologiem w zakresie wykonywania i analizowania badań krwi, które sugeruje twój trycholog.
Profesjonalny trycholog powinien być w stanie szczerze cię zrozumieć i poświęcić jak najwięcej czasu na właściwe doradzanie, jak najlepiej uporać się z chorobą.

Kiedy warto odwiedzić tego specjalistę?

Zawsze kiedy borykasz się z poważnymi problemami dotyczącymi skóry głowy i włosów. Gdy zorientujesz się, że nie jesteś w stanie sobie poradzić z jakąś dolegliwością związaną z włosami, wizyta u trychologa wydaje się nieunikniona.
Wiele dolegliwości związanych ze stanem skóry głowy i włosów można wyleczyć w domu, wybierając odpowiednie, delikatne i naturalne produkty do pielęgnacji włosów. Często olejowanie włosów okazuje się tu niezwykle pomocne. Mimo to warto udać się do trychologa, aby profesjonalnie określić poziom porowatości włosów i kondycję skóry głowy. Dzięki temu możemy zintensyfikować działanie, jakie dają naturalne olejki i myjki do włosów. Warto też zdać sobie sprawę, że to, czy trycholog będzie w stanie nam pomóc, zależy od tego, ile szczegółowych odpowiedzi udzielimy mu na pierwszej wizycie.
Mamy nadzieję, że teraz już wiesz kiedy udać się do trychologa.

 

bronsy.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *