Przedtreningówki – optymalne wzmocnienie przed treningiem

Na polskim rynku istnieje wiele preparatów, które zalecane są do spożycia przed treningiem. Czasem jednak odczuwamy zmęczenie, którego zwykłe suplementy nie potrafią zregenerować. Podczas gorszych dni, które są wywołane stresem, zmęczeniem fizycznym lub niedoborem snu, najzwyczajniej nie mamy ani ochoty ani siły na dodatkowy trening na siłowni. Wówczas pomocne okazują się przedtreningówki, które umiejętnie przyjmowane będą doskonałym wzmocnieniem naszej energii.

Cechą charakterystyczną odżywki przedtreningowej jest zwiększone stężenie beta-alaniny niż w przypadku innych produktów spożywczych. Z tego względu rekomenduje się nieprzekraczanie zalecanej dawki, zwłaszcza w przypadku osób cierpiących na problemy z sercem. Głównym składem przedtreningówek jest działająca pobudzająco kofeina, której przedawkowanie może zagrozić zdrowiu lub życiu.

Które suplementy przedtreningowe wybrać?

Na polskim rynku dostępnych jest wiele suplementów przedtreningowych, które obecne są w wielu formach, jednak ta najbardziej popularna jest w formie proszku. Ze względu na to, że przedtreningówki mogą się różnić od siebie, należy przed każdym spożyciem dokładnie czytać skład zamieszczony na opakowaniu. Wyróżnia się trzy rodzaje przedtreningówek: boostery pompujące, klasyczne odżywki przedtreningowe, preparaty wytrzymałościowe. W zależności od składu inne będzie ich działanie:

  • boostery pompujące – nie zawierają kofeiny, teofiliny i efedryny, dlatego nie oddziaływają na układ nerwowy, ich celem jest zwiększenie siły i pompy mięśniowej,
  • klasyczne odżywki przedtreningowe – dedykowane są wyłącznie zdrowym osobom, ich skoncentrowany skład pobudza organizm do intensywniejszych ćwiczeń oraz zwiększa wydajność mięśni,
  • preparaty wytrzymałościowe – polecane są sportowcom uprawiającym intensywne treningi siłowe oraz sporty wytrzymałościowe, zwiększa produkcję energii w komórkach mięśniowych, poprawia wytrzymałość organizmu na duże obciążenia.

Odżywki przedtreningowe i ich skład – znajdziesz w nim m.in. jabłczan cytruliny

Ilość składników pobudzających zawartych w odżywkach przedtreningowych nie jest tak istotna jak umiar, który należy zachować podczas stosowania tego typu suplementów. Ponadto po dobre przedtreningówki nie powinny sięgać kobiety w ciąży i karmiące piersią, dzieci oraz osoby starsze. Przed pierwszym zastosowaniem warto spożyć połowę zalecanej dawki by przekonać się o jej właściwym działaniu.

Przedtreningówka w swoim składzie zawiera L-argininę o regeneracyjnym działaniu, beta-alaninę zmniejszającą ilość kwasu mlekowego pojawiającego się przy zakwasach, keratynę o działaniu wzmacniającym, kofeinę sprzyjającą redukcji tkanki tłuszczowej, a także takie składniki jak jabłczan cytruliny zwiększający produkcję tlenku azotu oraz taurynę, cholinę i witaminy z grupy B.

Skoncentrowana formuła przedtreningowa – poznaj moc przedtreningówki!

Naturalny skład przedtreningówki będzie zawierał kofeinę i wyciąg z guarany. Dla początkujących sportowców polecane są preparaty, które zawierają mniej substancji aktywnych, dzięki którym organizm może się przyzwyczaić do określonej dawki. Skład tego typu suplementów wpływa na poprawę koncentracji, wzmacnia pompę mięśniową, gwarantuje szybszy przepływ krwi, zwiększa przyrost masy mięśniowej, poprawia wydolność mięśniową.

bronsy.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *