Portfel męski – jaki wybrać

Okres jesienno – zimowy to czas zakupowy, gdyż szukamy odpowiednich prezentów na Mikołaja oraz pod Choinkę. Wielu z nas nie odkłada tego na ostatnią chwilę tylko już dużo wcześniej zaopatruje się w podarki dla najbliższych. Bardzo często jako prezent wybieramy portfele zarówno te damskie jak i męskie, jednak w tym artykule skupmy się na tych drugich.

Wybór męskiego portfela wcale nie jest taki prosty

Styl

Jednym z kluczowych kryteriów przy wyborze portfela jest jego styl. Powinien on pasować do osoby, jej stylu ubioru oraz osobowości. Portfele można podzielić na takie trzy podstawowe style:

  • klasyczny
  • retro/ vintage
  • indywidualny

Każdy z tych styli już w pewien sposób określa nam grupę osób, do których będzie on pasował. Tak oto typowemu biznesmenowi, który na co dzień chodzi w garniturze zdecydowanie bardziej spasuje portfel w stylu klasycznym niż np. indywidualnym ( np. młodzieżowy).

Rodzaj tworzywa z jakiego jest wykonany

I tutaj wybór mamy ogromny począwszy od zwykłego materiału poprzez ekoskórę po skórę naturalną. Oczywiście największą popularnością cieszą się te ostatnie. Dlaczego warto wybrać portfel męski właśnie ze skóry naturalnej? Najważniejszym powodem jest jego trwałość i wytrzymałość. Taki portfel służy nam nieraz długie lata i jest w stanie idealnym. Najbardziej wytrzymałe są te portfele, które zostały wykonane ze skóry pełnej. Oczywiście portfel skórzany to styl i klasa sama w sobie.

Wnętrze

We wszystkim najważniejsze jest jego wnętrze – w portfelu także. To on niego zależy jego praktyczność i funkcjonalność. To ile mamy przegródek na banknoty, czy mamy osobne miejsce na monety oraz ile jest miejsca na karty ma ogromne znaczenie podczas codziennego użytkowania. Jedni wolą proste wnętrza portfela inni z wieloma zakamarkami gdzie możemy przechowywać różne malutkie rzeczy. To jaki wybierzemy to już zależy tylko od nas i naszych preferencji.

Wykonanie i odszycie

Przy wyborze portfela warto zwrócić uwagę na jego szwy i odszycie ( równość , wytrzymałość, ścieg). Jeśli kupujemy portfel skórzany to najlepiej jak nie ma on za wiele przeszyć, gdyż to osłabia jego wytrzymałość. Najlepiej jak przód i tył pozbawione są szwów ozdobnych.

Kolor i faktura

To także powinno współgrać ze stylem portfela i osobowością jego właściciela. Zazwyczaj portfele męskie są w kolorach klasycznych i uniwersalnych np. czarne, odcienie brązu, granaty, szarości lub ciemna zieleń. Co nie oznacza, że nie można spotkać kolorów takich jak pomarańcz czy czerwień. Jeśli kupujemy komuś portfel na prezent to bezpieczniej wybrać go w uniwersalnym i bezpiecznym kolorze.

Portfel męski to jeden z najczęściej wybieranych prezentów w okresie świątecznym dla panów. Obecnie jest wiele ofert tych produktów zarówno stacjonarnie w sklepach jak i w internecie. Warto jednak zwrócić uwagę przy jego wyborze na wyżej wymienione rzeczy, aby móc się nim cieszyć bardzo długi czas.

bronsy.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *