Oprócz stylisty, istnieją inne opcje!

A mężczyzna to nie może być stylistą?

Fakt, że więcej się mówi o stylistkach, niż o stylistkach, jednak sami mieliśmy okazję zobaczyć w telewizji i internecie stylistów, którzy praktycznie niczym się nie różnią od wersji damskiej, zostają te same zasady.

Humorystyczne podejście do sprawy

Większości kobiet się śmieje i podchodzi z dystansem do sytuacji, wtedy, gdy ich stylistą jest mężczyzna, a nie kobieta. Zazwyczaj sobie wyobrażają go jako ideała, gdyż rzadko kiedy to mężczyzna zna się na modzie, a zazwyczaj w ich wyobraźni jest nieziemski z wyglądu, a do tego ten styl…
Coś w tym jest, bo jaki zawód, takie podejście do wyglądu i do stylu. Jednak stereotypy są różne, gdyż potrafią nawet zbyt skrajnie oceniać, a zatem ten zawód – jest porównywalny do orientacji seksualnej. Można to uznać za dość niestosowne zachowanie, ponieważ każdy może wykonywać to, co kocha, a wybór drugiej połówki jest czymś zdecydowanie innym. Podchodząc do tego z całkiem innej strony – jest to dobry wybór, ponieważ z perspektywy płci przeciwnej, może dać Ci kilka wskazówek co nosić na randkę, albo na różne okazje ze swoim mężczyzną. Owszem, każdy ma inny gust, jednakże łatwiej jest mu się wczuć w rolę Twojego wybranka i wybrać to, co jest najbardziej ponętne, a jednocześnie eleganckie, dzięki czemu Ty sama poczujesz się lepiej w danym stroju. Oprócz tego, pozbędziesz się niepewności siebie, ponieważ my, kobiety często nie wiemy jak zrobić na sobie wrażenie i na innych. Kupując oddzielnie bluzki, koszulki itp., nie zdajemy sobie sprawy, że same sobie robimy pod górkę, bo zazwyczaj po pewnym czasie występuje problem, jak je do siebie dobrać. Załóżmy, że nie masz tyle pieniędzy, aby zainwestować w stylistę, a zależy Ci na tym, żeby być na topie, na bieżąco. Jest taka możliwość, wystarczy skupienie, notatki, telewizor i spokój!

Nie trzeba być bogatym, aby rozwijać swoje zainteresowania!

To oczywiście zależy od tego, jakie ono jest, ale przeważnie wystarczy trochę pomyśleć i się zainspirować od innych, aby się rozwijać. Telewizja, książka, film, instagram, internet (najczęściej filmiki). Obecnie mamy naprawdę wiele wspomagaczy do różnych hobby, a nawet dla cierpliwych i samouków, jest możliwa gra na gitarze. Tak samo jest w przypadku mody. Nieraz jak oglądamy poranną telewizję, a nawet Dzień Dobry TVN, możemy zauważyć, że od czasu do czasu gościnnie przychodzą projektanci mody, który podpowiadają, jak ubrać się na daną porę roku, do pracy, na wakacje itp. Jednym z przykładów jest dość znany stylista Adam Chowański. który już kilka razy miał okazję występować w programie i pokazywać różne stylizacje, m.in. jak nosić grochy, sukienka na wiele sposobów. Mało tego, mógł przedstawić różne metamorfozy osób, ubierając je zgodnie z obecnymi trendami, dzięki czemu inni dowiedzieli się, jakie kolory, ubrania są modne w sezonie. Dlatego takie programy, a dodatkowo TVN Style, z udziałem Mai Sablewskiej pozwolą Ci rozwinąć wiedzę na temat modelingu za darmo, jednak słowem klucz jest chęć i zaangażowanie. Mało tego, warto sobie założyć własny zeszyt i zapisywać obecne trendy, łącznie z datą, dzięki czemu będziesz wiedzieć na czym się skupić. Zamiast książek, będzie Ci się jeszcze przyjemniej czytało różne magazyny modowe, które możesz nabyć niemal wszędzie, np. w Empiku. Natomiast jeśli chodzi o opcję zakupy ze stylistą, to oczywiście, że taka inwestycja będzie dodatkowym atutem, który nakieruje Cię do świata mody, przy okazji totalnie zmieniając Twój image i szafę!

bronsy.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *