Jakie mydło do golenia wybrać?

Każdy mężczyzna, który dba o swój wygląd zewnętrzny, powinien w szczególności skupić się na swoim zaroście, pamiętając o tym, aby raz na kilka dni go zgolić. Niektórzy panowie sięgają po gotowe zestawy do golenia, które najczęściej zawierają maszynki do golenia, a także specjalny krem lub piankę, jednak dosyć dużą popularnością cieszą się również mydła do golenia, którym warto przyjrzeć się nieco bliżej.

Czym charakteryzuje się mydło do golenia

Mydło przeznaczone do golenia to produkt, który początkowo może wydawać się dosyć skomplikowany podczas użytkowania, jednak warto dać mu szansę, ponieważ oferuje on bardzo stabilną na twarzy oraz obfitą pianę, która podczas golenia jest niezwykle ważna. Dosyć istotne jest również to, iż takie mydło odznacza się bardzo dużą wydajnością i z pewnością będzie służyło znacznie dłużej niż tradycyjny krem do golenia. Jakie mydło do golenia należy jednak wybrać? Wszystko zależy głównie od indywidualnych preferencji, jednak podczas wyboru mydła przeznaczonego do golenia należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii.

Skład i miękkość mydła

Każde mydło do golenia składa się oczywiście z gliceryny, jednak oprócz tej substancji we wspomnianym produkcie można również znaleźć olejki zapachowe, składniki łagodzące podrażnienia, substancje zmiękczające zarost, a także takie, które pomagają nawilżyć skórę. Na skład mydła do golenia powinni w szczególności zwracać uwagę ci panowie, którzy mają problem z alergiczną lub wrażliwą skórą, gdyż niektóre substancje takie jak np. kompozycje zapachowe, mogą niestety pogłębić problem. W takim przypadku najlepiej powinno sprawdzić się mydło zawierające w swoim składzie substancje łagodzące takie jak np. wyciąg z aloesu. Z kolei panowie, którzy mają problem z podrażnieniami podczas golenia się, powinni postawić na produkt, który bogaty jest np. w ałun, czyli w substancję wykazującą właściwości przeciwzapalne. Podczas zakupu mydła do golenia warto również zwrócić uwagę na to, czy produkt jest miękki, czy też twardy. Dlaczego jednak ma to aż takie znaczenie? Chodzi tutaj głównie o wytwarzanie piany, która niezbędna jest podczas procesu golenia. W przypadku miękkich mydeł piana wytwarza się w dosyć łatwy sposób, a jeśli chodzi o pędzle do golenia, to nie muszą być one twarde. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o mydła twarde, ponieważ znacznie trudniej się je dzieli, uzyskanie piany zajmuje niestety więcej czasu, a pędzel stosowany podczas zabiegu powinien mieć twarde włosie.

Zapach i opakowanie

Mydła przeznaczone do golenia podobnie jak perfumy można obecnie zakupić w sklepach w różnych wersjach zapachowych, a wybór w tym przypadku uzależniony jest głównie od indywidualnych upodobań każdego mężczyzny. Przed zakupem warto jednak sprawdzić zapach (o ile jest taka możliwość), ponieważ niektórzy panowie nie przepadają za zbyt intensywnym zapachem (należy wówczas zrezygnować z zakupu mydła, które zawiera w swoim składzie wanilię, wyciąg z drzewa sandałowego, mentol, czy też piżmo, gdyż substancje te wydzielają dosyć intensywny zapach). Jeśli chodzi natomiast o kwestię opakowania, to w sklepach można nabyć mydła występujące w postaci bloku, tygla, kostki lub sztyftu. Mydło w sztyfcie sprawdza się idealnie podczas podróży, gdyż nie wymaga użycia specjalnego pędzla. Mydło w formie bloku to z kolei bardzo ekonomiczny zakup, ponieważ można je podzielić na mniejsze części, dzięki czemu wystarczy na dłużej przy stosunkowo niższej cenie. Panowie najczęściej decydują się jednak na zakup wkładu do tygla (specjalny pojemnik na mydło), który ma odpowiedni kształt i jest od razu gotowy do użycia.

bronsy.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *