Jak zapuścić brodę? Od czego zacząć…

Męska broda nieustannie pozostaje w modzie. Na punkcie brodatych mężczyzn oszalały nie tylko kobiety, ale sami panowie pokochali ten wyjątkowy image. Ale jak zapuszczać brodę i co może okazać się pomocne przy zapuszczaniu brody?

Choć wielu mężczyzn marzy o tym, by również imponować piękną, gęstą brodą, to niestety nie każdy wie jak zapuścić zarost. Jednak zdobycie tej wiedzy może okazać się zbawienne, pozwalając na wyhodowanie imponującego zarostu. Pomocne mogą okazać się zarówno kosmetyki do brody, jak i odpowiednie postępowanie.

Od czego zacząć zapuszczanie brody?

Chcąc zapuścić brodę trzeba mieć świadomość, że włos na brodzie rośnie u mężczyzny średnio 0, 6mm na dobę. Nie jest to zbyt szybko, ale wystarczająco, by w dość krótkim czasie zarost stał się widoczny. Jednak nie jest to jeszcze docelowa długość modnej od pewnego czasu brody. Jednak już od tego momentu należałoby zainwestować w preparaty kosmetyczne przydatne do zapuszczenia brody, pielęgnujące zarówno skórę twarzy, jak i sam zarost.

Jak zapuścić brodę, by była piękna i gęsta?

Wielu posiadaczy dłuższego zarostu przyznaje, że najtrudniejszym momentem było przezwyciężenie swędzącej skóry twarzy, gdy porastające twarz włosy zaczynały się zawijać i kłóć skórę. Na szczęście, dość łatwo można sobie z tym problemem poradzić, regularnie stosując balsam do brody, który chroni skórę twarzy, zmiękcza włos, a przy tym chroni i pielęgnuje go. Sięgając po te kosmetyk regularnie, możemy całkowicie zminimalizować dyskomfort odczuwany z powodu włosów łaskoczących skórę twarzy czy nawet powodujących podrażnienia. Ponadto, wykorzystując preparaty przeznaczone do zapuszczenia brody możemy znacznie poprawić kondycję i wygląd zarostu, co bez wątpienia zaowocuje na przyszłość.

Broda idealnie skrojona

W zależności od tempa wzrostu włosów na twarzy, po sześciu do ośmiu tygodni można zacząć formować idealny zarost. Jest to odpowiedni czas, by zacząć pierwsze próby. Wielu mężczyzn próbuje uporać się z tym samodzielnie, rozpoczynając pierwsze szlify. Ważne jest tutaj, aby w odpowiedni sposób dobrać kształt zarostu do kształtu twarzy, równomiernie przyciąć brodę, czy choćby rozsądnie wybrać długość włosa. Istnieją setki kombinacji, w których mężczyźni pozostawiają większy lub mniejszy margines zarostu wchodzącego na policzki czy szyję, bądź też uwzględniają w swoim cięciu wąsy lub też nie. W mnogości typów zarostu nie łatwo jest wybrać zarost idealnie pasujące do typu urody, kształtu twarzy czy całej sylwetki, dlatego coraz częściej zdarza się, że mężczyźni korzystają z pomocy fachowców w tej dziedzinie. Specjaliści pomogą dopasować idealny zarost, pomogą w przycięciu i ukształtowaniu brody tak, by prezentowała się idealnie, czy choćby podpowiedzą, w jaki sposób zadbać o zarost, by był imponująco bujny i gęsty.

Jak dbać o brodę?

Kiedy już uda się zapuścić choć niewielki zarost, warto od razu rozpocząć dbanie o niego. Kosmetyki do brody będą tutaj absolutnie niezbędne. Pomogą zadbać zarówno o skórę na twarzy, nawilżyć ją, pielęgnować, jak i zadbają o stan i kondycję zarostu. Preparaty pielęgnacyjne, jak choćby balsam do brody powinny stać się niemal codziennie stosowanymi kosmetykami, które zarówno będą dbały o wygląd, jak i prawidłowy stan skóry. Regularnie sięgając po tego rodzaju kosmetyki można zyskać pewność, że broda będzie w doskonałym stanie i doda wiele uroku, sprawiając wrażenie zadbanego mężczyzny. Decydując się na zapuszczenie zarostu warto jak najszybciej znaleźć kosmetyki idealnie nadające się do typu skóry i zarostu. Na początku warto decydować się na preparaty pomocne przy zapuszczaniu zarostu, zaś w późniejszym czasie warto przejść na kosmetyki, które pozwolą zadbać o brodę i skórę twarzy. Niezastąpione okażą się również narzędzia do przystrzyżenia brody, gdy stanie się zbyt długa, czy pozwalające utrzymać w ryzach zarastające twarz włosy. Dzięki nim będzie można regularnie dbać o raz nadany kształt brodzie i w razie potrzeby delikatnie skracać ją, nie tracąc przy tym jej wyjątkowego wyglądu i wielkiego uroku.

bronsy.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *