Jak zapuścić brodę

1
Jak zapuścić brodę

Zapuszczanie brody

 

W ostatnim czasie otacza nas coraz więcej brodaczy. Zarost na twarzy nosi coraz więcej aktorów, sportowców, muzyków i modelów spoglądających z plakatów na witrynach sklepowych ale również wśród naszych znajomych mamy wielu świeżo upieczonych brodaczy. Decyzja o zapuszczeniu brody często nie jest łatwa i wielu z nas zadawało sobie pytania: Czy mój zarost nie jest za rzadki? Czy posiadam odpowiedni kształt twarzy? Czy z brodą będzie mi do twarzy? Na pewno spotkacie się z niejedną negatywną oceną i wiele osób będzie wam to odradzać.  I tu pojawia się pierwsza porada:

Nie słuchaj opinii tylko podejmij męską decyzję i przekonaj się SAM. W 95% możliwości jakimi obdarowała nas matka natura są wystarczające aby zapuścić zadowalający zarost na twarzy.

 

 

 

 

Jeżeli podjąłeś już decyzje to  jedyne co ci pozostaje to przeczytać uważnie ten poradnik i dowiedzieć się jak zapuścić brodę

Na początku należy rozważyć kilka spraw. Nie bez wpływu na jakość planowanego zarostu pozostaje fakt przygotowania twarzy (zabiegi pielęgnacyjne). Polecanie jest zastosowanie peelingu do twarzy, najlepiej wybrać ten który nadaje się do każdego rodzaju cery (nie rozróżniamy przecież cery naczyńkowej od mieszanej) i używanie mydła o odpowiednim PH w codziennej toalecie. Peelingując twarz należy zwrócić szczególną uwagę na te partie które w przyszłości ma pokryć zarost. Pozwoli to dokładnie oczyścić mieszki włosowe co w rezultacie zaowocuje zdrowszym i bujniejszym zarostem.

Następnie należy odpowiednio zaplanować czas w którym swoje postanowienie chcemy wcielić w życie. Można wykorzystać zaległy urlop. Nie okłamujmy się, pierwsze dni „bez golenia” nie nadadzą naszej twarzy zbyt estetycznego wyglądu. Wręcz przeciwnie, wygląd kosmatego morusa nie musi budzić podziwu współpracowników i aprobaty szefostwa.  Dalej należy zaplanować kształt i długość zarostu. Istotnym jest tez to, które partie twarzy maja być zarośnięte a które nie. Jest to indywidualny wybór każdego, zależny od jego wyobrażeń, gustu, upodobań.

U niektórych mężczyzn łaskawiej obdarzonych indywidualnym zespołem cech genetycznych zarost rośnie bujnie. U innych należy włożyć więcej wysiłku aby efekt odpowiadał wyobrażeniu. By poznać parę prostych sposobów na zagęszczenie brody i przyśpieszenie jej wzrostu kliknij TUTAJ.

Początki nie są łatwe. Po około 1-2 tygodniach broda zaczyna swędzieć, skóra robi się sucha a i ten pierwszy zarost nie jest tym wymarzonym. Jest to czas, kiedy wielu mężczyzn rezygnuje z upragnionego wyglądu. Jest na to sposób. Wystarczy zastosować odpowiedni olejek do brody, który zniweluje przykre dolegliwości a dodatkowo nawilży zarost co znacznie poprawi jego kondycje i wygląd. Włos staje się gładki, błyszczący i nabiera zdrowego wyglądu. Siłą rzeczy w tym czasie zaczynamy interesować się kształtem zarostu u napotkanych przypadkowo mężczyzn. Często zastanawiamy się jaki kształt będzie odpowiedni dla nas. Czy ma on mieć ostro i wyraźnie zarysowane krawędzie brody czy też ma być bardziej owalny. Ma on przede wszystkim pasować do twarzy i odzwierciedlać naszą osobowość.

Tym sposobem przechodzimy do kolejnego tematu. Należy ustalić linie według których ma rosnąć nasz zarost. Linia policzków to linia która oddziela ogoloną część policzka od zarośniętej. Może ona być:

  • Naturalna - w połowie policzka z nieregularną krawędzią . Jest odpowiednia dla bujnego zarostu - łatwa w utrzymaniu pozostawiamy ją matce naturze.
  • Wysoka - uniwersalna, pasuje do każdego zarostu. Należy zwrócić uwagę czy przy krawędzi rośnie wystarczająco gęsto i bez wyszczerbień
  • Niska - pasuje wyłącznie do krótkich bród bo w przypadku dłuższej zaburza proporcje.

 

Oprócz linii istnieje też linia szyi. Kształt jej należy dobrać do zarostu oraz kształtu twarzy.

 

A teraz najgorsza część czyli czekanie...

Po około 4 do sześciu tygodni wykonujemy pierwszej poważnej ingerencji na naszym zaroście. Należy dokonać cięć zgodnych z ustalonymi wcześniej liniami. Możemy zrobić to w domowym zaciszu przy pomocy brzytwy lub najzwyklejszej jednorazówki  lub odwiedzić profesjonalny salon specjalizujący się w stylizacji brody - barbershop. Otrzymamy tam pomoc i pełen pakiet rad i zaleceń dostosowany do naszych potrzeb.

W tym czasie najczęściej jesteśmy już zadowoleni z uzyskanego efektu ale aby go podtrzymać należy regularnie golić odpowiednie partie twarzy, nawilżać skórę i zarost, delikatnie czesać włos na brodzie i co bardzo istotne używać odpowiednich środków myjących i pielęgnujących przeznaczonych do brody a nie do głowy gdyż te drugie mogą znacznie zaszkodzić. Jeżeli zastosujemy większą cześć rad zebranych w tym poradniku  efekt będzie zadowalający a nawet lepszy.

Komentarze do wpisu (1)

19 grudnia 2017

cała prawda, mi też na początku wiele osób odradzało zapuszczanie brody ale podjąłem "męską decyzje" i nie żałuje ;) zgadzam się z tym że w większości przypadków okazuje się że z zarostem jest do twarzy ;)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl