Jak zagęścić brodę?

Gęsty zarost? To prostsze, niż myślisz!

Wielu facetów marzy o pełnej, gęstej brodzie, która nada im charakteru i męskiego uroku. Niestety w niektórych przypadkach efekty zapuszczania brody rozczarowują. Na szczęście rzadki zarost to nie wyrok. Jest kilka sztuczek, które skutecznie pomogą Ci w walce o męski zarost.

Dlaczego broda nie rośnie?

Na ilość włosów na twarzy wpływa kilka czynników. Pierwszym z nich jest genetyka, i z nią niestety się nie wygra. To, jak gęsty jest zarost na twarzy mężczyzny dziedziczy on, podobnie jak inne cechy, po rodzicach – w tym przypadku po ojcu. Nie znaczy to jednak, że sytuacja jest z góry przegrana – wciąż mamy szansę zagęścić brodę, choć efekty nie będą tak spektakularne jak w przypadku mężczyzn obdarzonych hojniejszymi genami. Problemem mogą być też hormony, a konkretnie testosteron, który odpowiada między innymi za ilość owłosienia na naszym ciele, dlatego trzeba badać je regularnie. Nie bez znaczenia jest też stres, zła dieta i brak aktywności fizycznej, warto więc prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia.

Jak zagęścić brodę? Są na to sposoby

Zarost na twarzy gęstnieje z wiekiem. Zazwyczaj broda czterdziestolatka jest w o wiele lepszej kondycji niż była 10-20 lat wstecz. Możesz więc po prostu poczekać, choć mało kto ma cierpliwości ma tyle, aby wystarczyło jej na lata. Od czego zacząć tu i teraz? Po pierwsze – pielęgnacja. Wiele osób pragnie zapuścić brodę i pozostawić ją samej sobie. To tak nie działa. Jeśli zależy nam na efektach, musimy dać coś od siebie. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że broda będzie wyglądać schludnie, a jednocześnie da jej odpowiednie warunki do wzrostu. Po pierwsze ważne jest szczotkowanie. Należy w tym celu zakupić kartacz, podstawowe narzędzie do pielęgnacji włosów na twarzy. Wiele osób błędnie zakłada, że kartacz jest zastępstwem grzebienia, jednak jego funkcjonalność jest większa. Szczotkując brodę pozbywamy się martwego naskórka, pobudzamy mikrokrążenie skóry oraz stymulujemy cebulki włosów. Najlepiej używać go przez kilka minut każdego dnia. Równie ważne jest mycie brody odpowiednim szamponem, a także odżywianie jej za pomocą olejków i balsamów. Odpowiednio odżywiona broda jest podstawą do wzrostu. Najlepiej, aby wybrane przez nas kosmetyki były z naturalnych składników, bez zbędnej chemii. Dbanie o samą brodę to jednak za mało.

Zadbaj o siebie

Musimy też zadbać o cały organizm. Nasza dieta powinna być bogata w białko, witaminy A, B, C i E, beta-karoten oraz kwasy tłuszczowe omega 3. Nie należy też zapominać o wodzie, która oczyszcza ciało z wszelkiego rodzaju toksyn. Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteśmy w stanie zapewnić naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych substancji warto pomyśleć o suplementacji. Kolejny krok to aktywność fizyczna. Podczas ćwiczeń wytwarza się w naszym organizmie testosteron, którego wpływ na porost włosów został już wspomniany powyżej. Nie bez znaczenia jest też zdrowy, nieprzerwany i co najmniej sześciogodzinny sen, oraz w miarę możliwości unikanie stresu. Zmęczony organizm myśli bardziej o regeneracji, niż wzroście włosów. Stres ogólnie negatywnie wpływa na zdrowie człowieka, czego skutkiem może być także rzadki zarost. Jeśli w dalszym ciągu nie będziemy zadowoleni z efektów, pozostaje farbowanie. Jednolity, ciemniejszy zarost sprawia wrażenie gęstszego, być może warto więc spróbować.

Podsumowując – systematyczna praca jak zwykle popłaca. Jeśli będziemy pamiętać o codziennej pielęgnacji, zdrowej diecie i aktywnym trybie życia wszystkich w około zachwyci nasz męski, gęsty zarost.

bronsy.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *