Jak wzmocnić zarost na twarzy?

Idealna broda? Kilka porad jak wzmocnić zarost na twarzy

Współcześnie codzienne golenie przestało być wyznacznikiem profesjonalnego wyglądu biznesmena. Broda ponownie stała się symbolem prawdziwie męskiej elegancji. Jak sprawić, żeby ta Twoja była gęsta, zadbana i modna? Poniżej przedstawimy kilka przydatnych podpowiedzi.

Moda, również męska, zmienia się regularnie i często po zatoczeniu mniejszych lub większych okręgów powraca. Podobnie w ostatnim czasie do łask i na salony powrócił obfitszy męski zarost. Niestety, nie każdy mężczyzna będzie w stanie uzyskać bardzo gęstą i długą brodę. W głównej mierze to kwestia genetyki. I choć zazwyczaj z wiekiem zarost na twarzy się zagęszcza, to może się okazać, że nigdy nie osiągniemy wymarzonego poziomu. Nie można jednak poddawać się już na starcie. Jeśli szukasz metody jak wzmocnić zarost na twarzy, powinieneś zacząć dbać o niego jeszcze przed zapuszczaniem. I nieważne czy pragniesz uzyskać kozią bródkę czy brodę i wąsy wikinga (trzeba to dopasować do kształtu twarzy). W przypadku gęstości zarostu, kluczem do sukcesu jest właściwa pielęgnacja.

muratkalenderoglu / Pixabay

Codzienny tryb życia a zapuszczanie brody

Piękno pochodzi z wewnątrz. Wydawać się to może trywialne, jednak zdrową i zadbaną brodę uda się nam zapuścić tylko wtedy, gdy przyjrzymy się temu, jak wygląda nasze codzienne życie. Zacznijmy od odpowiednio zbalansowanej, bogatej w witaminy diety. W ten sposób poprawimy kondycję samej skóry oraz włosów. Niektórzy twierdzą, że w procesie zapuszczania brody warto stosować również suplementy. Najlepiej zachować jednak zdrowy rozsądek i chęć spożywania tego typu produktów skonsultować najpierw z lekarzem.

Ponoć sport to zdrowie również dla brodaczy, którym marzy się gęsty zarost. Wpływa on na formę całego organizmu, poprawia jakość skóry, dotlenia. Pomaga również obniżać poziom stresu, który bardzo negatywnie wpływa też na włosy – stają się słabsze, matowe i zaczynają wypadać.

Równie ważna w przypadku zdrowego trybu życia jest odpowiednia ilość snu. Jego niedobór osłabia cały organizm, mogąc mieć również negatywny wpływ na szybkość wzrostu włosów.

Podstawowa pielęgnacja dla wzmocnienia włosów

Wydawać by się mogło, że nie ma nic trudnego w dbaniu o brodę. Jednak warto przestrzegać kilku fundamentalnych zasad, żeby zawsze wyglądała dobrze.

Kosmetyki na każdy dzień

 

To podstawa wszystkiego. Należy stosować dedykowane produkty, gdyż zwykłe mydło może prowadzić do przesuszania włosów oraz skóry twarzy. Właściwie dobrane preparaty pomogą odżywić skórę, przeciwdziałać zatykaniu porów, poprawić jej ukrwienie, usunąć martwy naskórek, a dzięki temu w znacznej mierze zapobiec bolesnemu wrastaniu włosków, z powodu których cierpią wszyscy zaczynający podróż z brodą. Zdrowa skóra twarzy, to gęstszy zarost.

Warto zaopatrzyć się w intensywnie nawilżający szampon oraz odżywkę, które nie tylko zadbają o czystość włosów i skóry twarzy, ale też domkną łuski włosa, sprawiając, że stanie się on miększy oraz łatwiejszy w układaniu. Ponadto odżywka może wpływać na tempo wzrostu włosa, a dzięki regularnemu stosowaniu też i na jego gęstość.

Codziennie, od pierwszego dnia zapuszczania, powinno się stosować olejki do brody, produkowane na bazie naturalnych składników. Ich funkcją jest silne nawilżenie włosów i skóry pod nią. Szybko się wchłaniają i dzięki nim broda staje się odżywiona, zabezpieczona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz nabiera zdrowego połysku.

Czesanie – prosta czynność o wielkim znaczeniu

Jeśli marzy nam się gęstszy zarost, nie można zapominać o codziennym szczotkowaniu. Nie wystarczy używać wyłącznie grzebienia, warto zakupić też szczotkę. Oprócz samego rozczesania niesfornych pasm, usuwa ona martwy naskórek i przyspiesza produkcję sebum, tworzącego warstwę ochronną dla skóry. Regularne szczotkowanie poprawia również jakość włosa, wpływając na jego puszystość, a dzięki temu na obfitość i objętość naszej brody.

Istotne jest również regularne przycinanie zarostu, żeby włosy były cały czas w dobrej kondycji. Zawsze warto jednak zastanowić się, jaki rodzaj i forma wpasują się idealnie w nasz kształt twarzy.

Powodów zapuszczania brody może być wiele – chęć zmiany wizerunku, podążanie za modą czy też bardziej prozaiczne – brak chęci golenia się codziennie… Bez względu na przyczynę, nasz sposób na zarost gęstszy i zadbany to codzienna pielęgnacja, zdrowy tryb życia i… cierpliwość. Wówczas będziemy mogli pochwalić się idealną brodą. A skoro pierwsze wrażenie jest zawsze tak ważne, zadbajmy o to, żeby nasza gęsta broda przykuwała uwagę oraz niezmiennie zachwycała.

bronsy.pl Autor

Komentarze

    Konrad3515

    (30 listopada 2018 - 13:40)

    Myślę, że wiele z powyższych wypowiedzi są trafne. Z częścią się nie zgadzam, ale wynika to raczej z moich osobistych przekonań, aniżeli samej treści wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *