Jak radzić sobie z kręconymi włosami?

Przeważnie jest tak, że gdy ktoś ma włosy proste to chce mieć kręcone, a gdy może pochwalić się pofalowanymi włosami, wolałby gładką fryzurę, choćby ze względu na trudności w codziennej pielęgnacji. Dziś podpowiemy, jak radzić sobie z kręconymi włosami.

Zwróć uwagę na porządne nawilżenie i eliminacje puszenia – dobierz szampon i odżywkę

Posiadacze loków powinni postawić na dedykowane kosmetyki. Wśród nich jest oczywiście absolutna podstawa, czyli odpowiedni szampon i odżywka. Dla loków potrzebne jest gruntowne nawilżenie, kosmetyki zapewniające sprężystość i eliminujące puszenie się. Należy zwrócić uwagę, by szampon i odżywka zawierały keratynę, witaminę E, jedwab czy też ceramidy. Kosmetyki zwiększające objętość lub prostujące dla mężczyzn z kręconymi włosami się nie sprawdzą. Taki szampon czy odżywka tylko niepotrzebnie obciąży włosy. Oczywiście warto wybrać odżywkę do spłukiwania, ale przyda się też maska, którą należy stosować raz w tygodniu. Należy ją nakładać na włosy na minimum 20-30 minut. Można dodatkowo owinąć je folią i ciepłym ręcznikiem. Taki kompres pozwoli wniknąć składnikom aktywnym w strukturę kręconych włosów. Po spłukaniu maski należy umyć włosy szamponem do włosów kręconych. Produkty odżywcze należy zmywać letnią wodą. Natomiast po ich zmyciu warto zafundować włosom zimny prysznic, który zamyka łuski włosa.

Odżywka w atomizerze sposobem na bad hair day

Jeżeli Twoje kręcone włosy po wstaniu z łóżka mają delikatnie mówiąc bad hair day, to możesz sobie pomóc. Wystarczy, że sięgniesz po odżywkę w atomizerze. Zwykle przeznaczona jest na wilgotne włosy, ale w przypadku kręconych warto zastosować taką odżywkę na suche włosy. Dzięki temu włosy nie będą się puszyć i szybko doprowadzisz je do ładu po wstaniu z łóżka. Gdy spieszysz się do pracy możesz zapewnić włosom ładny skręt. Nie sprawdzą się produkty, które przesuszają włosy. Właśnie odżywka w atomizerze pozwoli Ci odświeżyć loki, gdy nie masz czasu na mycie. Nie sięgaj natomiast po suche szampony, które przesuszają włosy, co nie służy lokom.

Vademecum dobierania kosmetyków do włosów kręconych

Warto dowiedzieć się, jak dobierać kosmetyki do włosów kręconych. Otóż już wiesz, że nie mogą przesuszać włosów. Zatem wybieraj pasty do włosów na bazie wodnej, które stylizują, ale i odżywiają. Każde włosy są inne, włosy kręcone także. Stąd nie można powiedzieć, że istnieje uniwersalny kosmetyk do pielęgnacji takich włosów. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich strukturę, ale i tendencje do puszenia się, łamania, przetłuszczania u nasady i przesuszania na końcach. Do delikatnych loków należy stosować kosmetyki lekkie, które nie obciążają włosów, warto wybierać produkty przeznaczone do cienkich i łamliwych. W przypadku grubych i gęstych loków sprawdzą się cięższe kosmetyki, które w swoim składzie zawierają duże ilości keratyny. Szampony, odżywki i produkty pielęgnacyjne należy też dobierać do pory roku, bo włosy kręcone inaczej mogą reagować latem, a jeszcze inaczej zimą.

Sposób na suszenie i pielęgnację włosów kręconych

Istotne znaczenie ma również odpowiedni sposób suszenia włosów kręconych. Po zastosowaniu odpowiednich kosmetyków odżywczych warto pozostawić włosy do samoistnego wyschnięcia. Dzięki temu nie utracą efektu nawilżenia i zachowają naturalny skręt. Jeżeli już musisz suszyć włosy, np. w zimie, to używaj suszarki z dyfuzorem. Wybieraj też chłodny albo umiarkowanie ciepły nawiew. Do stylizacji włosów kręconych sprawdzi się pasta do włosów męska na bazie wody. Nie obciąży ani nie przesuszy włosów. Jednocześnie pozwoli jeszcze bardziej podkreślić ich blask albo da efekt naturalnego matu. Odpowiednie cięcie może podkreślić naturalny skręt loków. Warto stawiać na wygodne fryzury, które znacznie łatwiej się układa, np. french crop. Sprawdzić się może nawet pompadour, choć jego układanie jest bez wątpienia czasochłonne. Dobrym wyborem do lekko, ale i mocno kręconych włosów będzie także undercut.

Z naszymi radami na pewno ujarzmisz swoje kręcone włosy. Im dłuższe je utrzymujesz, tym oczywiście jest to trudniejsze, ale nie niemożliwe.

bronsy.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *