Jak i po co stosować olejek do brody?

Każdy mężczyzna z brodą potrafi bardzo często przykuwać wzrok wielu kobiet. Niemniej, aby prezentował się elegancko, jego broda powinna być odpowiednio zadbana. Wśród wielu sprawdzonych kosmetyków do właściwej pielęgnacji brody można wymienić w pełni naturalne produkty marki LaCarter.

LaCarter – niezawodne kosmetyki do brody

Wśród wielu oferowanych na rynku kosmetycznym produktów do pielęgnacji brody dużą popularnością cieszą się produkty marki Lacarter. Podczas ich produkcji wykorzystywane są tylko i wyłącznie wysokiej jakości, w pełni naturalne składniki naturalne o bogatych właściwościach pielęgnacyjnych.

Ich regularne stosowanie sprawia, że męska broda jest starannie wypielęgnowana oraz niezwykle pięknie się prezentuje każdego dnia. Z kolei oryginalny oraz niepowtarzalny zapach tych kosmetyków budzi zawsze męską pewność siebie.

Jak nakładać olejek do brody?

Wielu mężczyzn posiadających brodę często zastanawia się czy warto i po co olejek do brody stosować. Odpowiedź jest tutaj jednoznaczna. Stosowanie wysokiej jakości olejku do brody, sprawia że pięknie się ona prezentuje oraz jest w pełni zadbana. Ponadto dzięki temu zarost oraz skóra w tej okolicy jest odpowiednio nawilżona oraz odżywiona. W jaki sposób zatem poprawnie nakładać olejek na brodę?

W tym celu należy nabrać odrobinę olejku do brody na palce i wmasować go na początek dokładne w skórę pod brodą.Natomiast w celu nałożenia olejku bezpośrednio na zarost należy najpierw porządnie go wyczesać kartaczem oraz dobrze usunąć martwy naskórek. Podczas czesania warto zadbać o to, aby dokładnie rozdzielić włosy, bowiem wówczas aplikacja wybranego olejku będzie znacznie łatwiejsza oraz o wiele skuteczniejsza. Warto też upewnić się czy broda jest odpowiednio sucha, bowiem w przeciwnym razie mógłby powstać tłusty film.

Kolejnym krokiem jest dokładne roztarcie olejku na dłoniach. Dzięki temu bowiem można odpowiednio podnieść jego temperaturę oraz uwolnić cenne substancje eteryczne.

Po wykonaniu tej istotnej czynności można rozpocząć wcieranie olejku w zarost. Czynność tę należy zawsze rozpocząć wykonywać od okolic krtani, idąc powoli w górę. Cały proces wcierania olejku należy zakończyć przejechaniem brody palcami od dolnej części w górę.

Olekej do brod i akcesoria do brody

Kiedy używać olejek do brody?

Wielu brodaczy często zastanawia się kiedy warto nakładać olejek do brody, aby dobrze się prezentowała. Otóż większość z nich uważa, że czynność tę jest najlepiej wykonać o poranku, kiedy to brana jest poranna toaleta. Wówczas to po wysuszeniu oraz porządnym wyczesaniu brody odpowiednim kartaczem warto nałożyć na nią kilka kropli olejku. Dzięki czemu zapewnimy jej prawidłowe odżywienie oraz nawilżenie i przez cały dzień będzie pięknie się prezentować. Po nałożeniu olejku każda męska broda staje się bardziej miękka, dzięki czemu można znacznie łatwiej ją efektywnie nałożyć.

Niemniej nakładanie olejku do brody o poranku nie stanowi żadnej reguły i mnóstwo brodatych mężczyzn czynność tę wykonuje także w ciągu dnia lub wieczorem, bezpośrednio przed pójściem spać.

W przypadku posiadania brody o przeciętnej długości jednokrotne nałożenie olejku w ciągu dnia jest zazwyczaj w zupełności wystarczające. Niemniej sytuacja inaczej przedstawia się w przypadku posiadania bardzo długiej i gęstej brody. Wówczas to zalecane jest nakładanie olejku dwa, a nawet trzy razy dziennie.

Aby męska broda dobrze się prezentowała oraz była odpowiednio nawilżona oraz wyczesana każdy mężczyzna powinien prawidłowo o nią zadbać. Tylko bowiem wówczas będzie atrakcyjnie się prezentował oraz czuł się elegancko i w pełni męsko.

bronsy.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *