Jak dobrać spinki do mankietów i na jakie okazje je nosić?

Spinki do mankietów to drobiazg, ale bardzo stylowy i elegancki. Są ważnym dodatkiem do męskiego stroju i dla wielu panów jedyną biżuterią. Trzeba je dobrać odpowiednio do okazji. Ich wybór jest bardzo duży, dlatego warto wiedzieć, jak i kiedy je zakładać oraz jak je dobierać do stylizacji czy okazji.

Spinki do mankietów – na wyjątkowe okazje

Spinki do mankietów nosi się do koszuli ze specjalnymi mankietami, która ma dwa otwory do wpięcia spinki zamiast tradycyjnego guzika. Na specjalne okazje świetnie sprawdzi się wyjątkowo elegancka koszula z tzw. mankietem francuskim. Jest to specjalnie uformowany podwójny mankiet.

Jak nosić spinki do koszuli?

Mankiet powinien wystawać około 2 cm spod marynarki. Najlepiej spinki prezentują się do marynarki lub garnituru, nie do samej koszuli. Spinki do mankietów są wykonane z różnych materiałów – zwykle ze stali nierdzewnej, srebra albo złota.

Najbardziej popularne kolory spinek to złoty i srebrny. Do koszuli w ciepłych odcieniach, sprawdzą się złote spinki. Srebrne natomiast pasują do odcieni zimnych i neutralnych – jak m.in. koszula szara, grafitowa czy khaki. Spinki powinny być jedyną biżuterią. Nie zakładaj do nich też krawata. Możesz jednak dopasować do ich stylu zegarek oraz elegancką poszetkę.

Dobieramy spinki do mankietów

Spinki do mankietów należy do stylizacji oraz do okazji. Mają być dopełnieniem stroju, ale powinny być subtelnym dodatkiem. Na ważne okazje – jak m.in. ślub czy chrzciny – spinki powinny być minimalistyczne i skromne.

Popularne są też modele do strojów casualowych. Takie spinki mogą mieć różne wzory i kolory, ważne, by współgrały z innymi elementami garderoby – jak m.in. zegarek, obrączka, bransoletka czy krawat.

Na jakie okazje nosić spinki do mankietów?

Klasyczne spinki do mankietów to dodatki na wyjątkowe okazje i nosi się je do eleganckich koszul, garnituru, smokingu czy fraku. Będą dobrym wyborem na bal, wesele, ślub, kolację czy spotkanie biznesowe.

Jednak koszulę ze spinkami można nosić nie tylko na ważne uroczystości. Wybrane modele będą pasować także na spotkania mniej formalne oraz do stylizacji casualowych. Zabawne i kolorowe spinki załóż na wieczór kawalerski, imprezy, urodziny czy randkę. Dobierz też odpowiednią koszulę. Pamiętaj, że mniej formalne koszule na spinki mają ścięty lub okrągły mankiet.

Mogą być inspirowane jakąś pasją (m.in. motoryzacją, muzyką czy podróżami), mieć zabawne napisy, symbolizować znak zodiaku czy pasować do okazji (butelka szampana na imprezę czy serduszka na randkę).

bronsy.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *