Dlaczego warto kupić kosiarkę spalinową?

Sezon letni sprawia, że należy rozpocząć prace ogrodowe. Każdy ogródek czy działka wymagają specjalistycznego sprzętu, którzy znacznie przyśpieszy oraz ułatwi uprawę roślin. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej działki jest kosiarka. Obecnie na rynku dostępne są różne modele, dlatego przed zakupem produktu, warto poznać ich specyfikę. Jednym z najlepszych produktów jest kosiarka spalinowa. Czym się wyróżnia?

  1. Dlaczego warto wybrać kosiarkę spalinową?
  2. Kosiarka spalinowa – jaki silniki wybrać?
  3. Kosiarka spalinowa z napędem czy bez?
  4. Zasady bezpieczeństwa pracy z kosiarką spalinową

Dlaczego warto wybrać kosiarkę spalinową?

Kosiarki spalinowe dostępne na stronie https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/maszyny-ogrodnicze/kosiarki-i-traktorki/kosiarki-spalinowe-z-napedem.html to idealny wybór dla osób, które posiadają bardzo duży ogród, sad lub działkę. Produkty nie mają kabla, a specjalny napęd znacznie ułatwia pracę. To właśnie dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii kosiarki działają sprawnie i znacznie przyśpieszają koszenie trawnika o dużej powierzchni. Największym atutem tego typu sprzętów jest brak zewnętrznego zasilania. Używając kosiarki z kablem, jesteśmy ograniczeni długością przewodów. Oczywiście można stosować dodatkowe przedłużacze, jednak w trakcie pracy kable mogą się zaplątać w gałęzie lub krzaki. Większość dostępnych w sklepie https://www.castorama.pl/ modeli wyposażona jest w wiele udogodnień. Specjalnie wyprofilowana ergonomiczna rączka sprawia, że można z łatwością kosić nawet przez kilka godzin bez obawy, że ręce i kręgosłup odmówią posłuszeństwa. Kosz na skoszoną trawę pozwala utrzymać ład i porządek. Pojemnik zmniejsza także pracę, ponieważ nie trzeba zbierać trawy i odnosić jej na kompost. Oczywiście kupując kosiarkę spalinową, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Co sprawia, że urządzenie idealnie poradzi sobie z dużą powierzchnią i wysoką trawą?

Kosiarka spalinowa – jaki silniki wybrać?

Silnik kosiarki spalinowej, jak sama nazwa wskazuje, działa dzięki napędowi powstałemu w wyniku spalania paliwa. Najczęściej wykorzystywany jest wysokiej klasy olej opałowy. Oczywiście możliwości każdego urządzenia w głównej mierze zależą od mocy silnika. Im większa moc, tym sprawniej działa maszyna. W takim wypadku kosiarka łatwiej poradzi sobie z wysoką trawą. Jeśli jesteśmy właścicielami dużego ogrodu, lepiej zainwestować w najmocniejszy mechanizm. Koszenie dużej powierzchni modelem o małej mocy może trwać znacznie dłużej. A przecież nikt nie chce spędzić słonecznego dnia kosząc trawnik. Warto pamiętać, że każde urządzenie należy regularnie serwisować. Dotyczy to zwłaszcza noży, które muszą być bardzo ostre. Warto pamiętać, aby przechowywać sprzęt w suchym miejscu. Opady atmosferyczne nie wpływają dobrze na cały mechanizm. Zadbany sprzęt będzie długo służył nawet przy wysokim stopniu eksploatacji.

Osoby, które chcą chronić środowisko naturalne, powinny wybrać silnik czterosuwowy. To właśnie ten model emituje znacznie mniej spalin, jest jednak dużo cięższy niż inne rodzaje. Dlatego do obsługi takiego urządzenia potrzeba trochę więcej siły. Warto także zwrócić uwagi na natężenie dźwięku, jakie generuje dana kosiarka. Oczywiście im cichsze urządzenie, tym lepiej dla użytkowników oraz osób, które mieszkają w okolicznych domach.

Kosiarka spalinowa z napędem czy bez?

Na szczególną uwagę zasługują wspomniane już kosiarki spalinowe z napędem. Takie modele wyposażone są w dwa silniki, które wprawiają w ruch sprzęt. Osoby, które raz zainwestowały w taki model, decydując się na zakup kolejnego, nie chcą wybierać innego urządzenia. Wpływa na to wygoda oraz funkcjonalność podczas wypełniania codziennych obowiązków. Praca nie wymaga aż takich nakładów siły, a jest przy tym stosunkowo krótka. Napęd przydaje się także, jeśli do koszeniem trawnika będą się zajmować osoby nie posiadające aż tak dużo siły. Sprawnie działający mechanizm bardzo ułatwia sprawę w takiej sytuacji. Dzięki temu można przekazać część obowiązków np. nastolatkowi.

Zasady bezpieczeństwa pracy z kosiarką spalinową

Kupując nowy sprzęt, niezależnie od tego czy jest to kosiarka czy coś innego, trzeba zapoznać się z instrukcją obsługi. To właśnie tam znajdują się wszystkie informacje, które pozwolą sprawnie obsłużyć maszynę. Warto także pamiętać o specjalnym ubraniu. Podczas koszenia najlepiej ubrać długie spodnie, które ochronią nogi. Można również użyć specjalnych ochraniaczy. Pamiętajmy również o specjalnym obuwiu. Buty nie powinny mieć śliskiej podeszwy. Lepiej także nie kosić bardzo mokrej trawy zaraz po deszczu. Przed rozpoczęciem koszenia można zaopatrzyć się w specjalne rękawice ochronne. Kluczowe jest także sprawdzenie stanu technicznego urządzenia. Wszystkie powyższe zasady bezpieczeństwa pozwalają przeciwdziałać potencjalnym wypadkom. Jeśli sprzęt jest bardzo głośny, przydadzą się specjalne wyciszające nauszniki. Pamiętajmy także, by po każdym użyciu wyczyścić sprzęt. Dobrze zakonserwowana i utrzymana w czystości kosiarka spalinowa może posłużyć przez bardzo długi czas.

 

bronsy.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *