Dbanie o planetę jest męskie

Dobro planety jest ważne

Każdy, kto regularnie czyta wiadomości wie, że stan naszej planety nie jest zachwycający. Człowiek niestety dopuścił się czynności, które spowodowały taki obraz sytuacji. Śmieci jest za dużo, stan wód jest niepokojący, temperatura rośnie, a stan przyrody nie jest dobry. Warto to zmienić i żyć bardziej świadomie.

Zero Waste dla mężczyzn

Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że warto zmienić nawyki, które wpływają negatywnie na świat wokół nas. Zero Waste po męsku to kilka bardzo prostych zasad, dzięki którym zadbasz o stan planety. Oto co możesz zrobić:

  1. Minimalizm w garderobie – wszystko to, co wiąże się z produkcją, transportem, sprzedażą i praniem ubrań, wpływa negatywnie na naszą planetę. Warto więc stworzyć garderobę w minimalnej odsłonie. Kilka sztuk ubrań pozwoli ci tworzyć gustowne stylizacje, a takie działanie to dobry krok w stronę walki o lepszą planetę.
  2. Własna torba na zakupach – taka wielorazowego użytku. Producenci wciąż zaskakują nowymi motywami i różnymi kolorami, dzięki czemu może wybrać odpowiedni dla siebie wariant. Pamiętaj o torbie zawsze, gdy planujesz zrobić zakupy. Nie warto używać foliowych worków i toreb na zakupy.
  3. Własny kubek – jeśli lubisz napoje z kawiarni na pewno wiesz, że wymaga to użycia kubka jednorazowego użytku. To nic dobrego dla planety, dlatego warto mieć ze sobą swój własny kubek, i poprosić obsługę o nalanie napoju właśnie do tego kubka.
  4. Woda z kranu – może być dobra i wartościowa, jeśli zainwestujesz w butelkę z filtrem wody kranowej. To świetne rozwiązanie dla planety, ale również oszczędność.
  5. Segreguj śmieci – to nic trudnego, a dzięki temu możliwe jest ich ponowne wykorzystanie.

Podsumowanie

Dbanie o planetę jest bardzo ważne, nie musi być trudne. Przedstawione sposoby to tylko mała część tego, jak możesz zmienić swoje nawyki na dobre. Taka zmiana nie jest trudna, a przynosi naprawdę wiele dobrego.

bronsy.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *