Czy warto stosować lód na problemy trądzikowe?

Pryszcze mogą być trudne do pozbycia się, a ich wygniatanie jest jeszcze bardzo kuszące. Wiesz że to nierozsądne i złe ale mimo to ciągle jesteś kusozony aby pozbyć się tych nieprzyjaciół ze skóry.

Coraz popularniejsze stają się naturalne środki do pielęgnacji skóry, w tym stosowane w alternatywnym leczeniu trądziku. Lód jest jednym z takich zachwalanych zabiegów. Istnieją potencjalne korzyści z lodu przykładanego na pryszczach, ale pytanie brzmi, czy ta metoda jest wystarczająco skuteczna, aby w pełni usunąć wyprysk na dobre.

Jak to działa?

Ideą stosowania domowych środków do leczenia trądziku jest pomoc w pozbyciu się pryszczów bez skutków ubocznych po chemikaliach. Podczas gdy kwas salicylowy i nadtlenek benzoilu są szeroko dostępne na rynku, nadużywanie takich produktów może pogorszyć trądzik. W rzeczywistości zaleca całkowite trzymanie się z dala od produktów na bazie alkoholu. Należą do nich środki ściągające, toniki, peelingi i nie tylko.

Oblodzenie pryszczów może działać poprzez zmniejszenie obrzęku w zapalnych postaciach trądziku. Obejmują one:

  • cysty
  • guzki
  • krosty
  • grudki

Jest mało prawdopodobne, aby lód działał na typy niezapalne – są one również znane jako zaskórniki. Zmniejszając stan zapalny pryszczów, bezpośrednio zmniejszasz rozmiar. Teoretycznie, stopniowe zmniejszanie rozmiaru pryszcza lodem może w końcu całkowicie ustąpić.

Lód stosowany na trądzik zapalny może również zmniejszać zaczerwienienia, dzięki czemu pryszcze są mniej widoczne. Może również leczyć ból występujący przy trądziku torbielowatym i guzkowym. Wynika to z krótkotrwałego efektu paraliżującego, jaki tworzy lód.
Pomimo takich korzyści, nie ma dostępnych badań wskazujących, że sam lód jest skutecznym sposobem leczenia pryszczów. Lód można uznać za część rutynowej pielęgnacji skóry, która obejmuje:

  • regularne oczyszczanie
  • krem nawilżający przeznaczony dla Twojego typu skóry
  • niekomedogenny makijaż

Jak używać lodu

Oblodzenie pryszczów wydaje się prostym procesem, ale przed nałożeniem go na skórę należy pamiętać o kilku szczegółach. Po pierwsze, upewnij się, że oczyszczasz skórę, tak jak przed zastosowaniem innego rodzaju zabiegu.
Przed umieszczeniem lodu na skórze owiń go cienką szmatką lub grubym ręcznikiem papierowym. Możesz też zamiast tego użyć fajnego kompresu, jeśli nie chcesz bawić się następstwami stopionego lodu.
Nakładaj lód na pryszcze tylko w minutowych odstępach. Możesz to wypróbować przez minutę po porannym i wieczornym oczyszczeniu twarzy. Jeśli twój pryszcz jest bardzo zaogniony, możesz powtórzyć kilka kroków – po prostu pamiętaj, aby zostawić około pięciu minut między każdą minutą. Pomaga to zapobiegać uszkodzeniom skóry.

 

bronsy.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *