Balsamy do brody – jak stosować?

Dorosły mężczyzna z brodą prezentuje się bardzo doniośle oraz dojrzale. Jednak aby przyciągał wzrok pięknych kobiet powinien odpowiednio zadbać o swój zarost. Obecnie na rynku mamy szeroki asortyment różnorodnych olejków, balsamów, pomad oraz wosków do pielęgnacji brody, które ułatwiają utrzymanie jej w należytym stanie.

Pielęgnacja brody jest konieczna, gdyż tylko wtedy, gdy jest ona zadbana to wówczas przyciąga wzrok pięknych kobiet. Mężczyźni którzy zdecydowali się na brodę powinni utrzymywać ją zawsze w estetycznym stanie. Obecnie w wielu sklepach kosmetycznych można zakupić niezwykle ciekawe oraz skuteczne kosmetyki do brody. Niezwykle ważne jest odpowiednie dobranie środków, które występują w postaci balsamów, wosków czy olejków do pielęgnacji brody. Każdy mężczyzna zabiegający o piękną brodę powinien wiedzieć, że istotne znaczenie ma kolejność używania poszczególnych kosmetyków do pielęgnacji zarostu.

Jaki wybrać balsam do brody.

Decydując się na pielęgnację brody pierwszą czynnością którą powinien wykonać mężczyzna jest porządne umycie brody, a dopiero potem może on zabrać się za czynności związanych z nawilżaniem oraz modelowaniem. Niezwykle cennymi kosmetykami są dostępne na rynku balsamy do brody. Wśród wielu z nich można wyróżnić balsamy nawilżające oraz woskowe. Wśród balsamów nawilżających niezwykle skuteczne są balsamy w postaci emulsji. Aby uzyskać pożądany efekt wystarczy nabrać odrobinę balsamu na dłoń, a następnie wetrzeć go dokładnie w zarost i skórę pod brodą, rozprowadzając równomiernie balsam po szyi oraz policzkach. Niezwykle istotne jest to, aby zaczynać cały proces od dołu, czyli od szyi, krtani i linii żuchwy, skupiając się przede wszystkich na skórze twarzy, a dopiero potem rozprowadzić balsam po brodzie. Dzięki temu oprócz stylowego wyglądu brody, skóra tych częsci ciała będzie zdrowa, nawilżona oraz odżywiona. W przeciwieństwie do olejków do brody, balsamy można śmiało nakładać na wilgotną brodę, bez obawy pobrudzenia ubrań. Dostępne na rynku balsamy różnią się między sobą konsystencją, chwytem, zapachem oraz wykończeniem. Dużą popularnością wśród wielu mężczyzn cieszą się balsamy owocowe o zapachu drzewa sandałowego czy limonki z bazylią. W składach balsamów nawilżających znajdują się także specyfiki takie jak: masło shea czy masło kakaowe. Konsystencja tych balsamów jest bardziej tłusta i kremowa niż innych balsamów, co pozwala na delikatne okiełznanie zarostu. Do pielęgnacji brody warto też używać balsamów woskowych, które z jednej strony pozwalają nieco nawilżyć brodę, a z drugiej świetnie ją ułożyć.

Po co stosować wosk do brody?

Woski do brody posiadają dużą zawartość wosku pszczelego, dlatego wymagają nieco intensywniejszego „wyrobienia” przed aplikacją. Zasadniczym zadaniem wosku do brody jest idealne ułożenie brody i utrzymanie jej w pożądanym kształcie przez długie godziny. Minusem wosków jest to, że nie nawilżają i nie odżywiają one brody, co wymusza konieczność używania ich razem z innymi środkami. Po drugie stosowanie wosków do brody wymaga nieco więcej cierpliwości, ponieważ rozgrzanie litego wosku pszczelego i doprowadzenie go do plastycznej postaci trwa zdecydowanie dłużej, niż roztarcie w dłoniach kremowego balsamu nawilżającego. Wosk można rozgrzać przyjąć klasyczną wersję nabrania odrobiny wosku na paznokieć i rozgrzania go w dłoniach, albo z użyciem suszarki, która to delikatne roztopi wierzchnią warstwę wosku. W celu rozpuszczenia tego preparatu można też umieścić puszkę z woskiem na grzejniku lub w pojemniku z ciepłą wodą. Wosk najlepiej nakładać na brodę wcześniej nawilżoną olejkiem do brody i przeczesaną grzebieniem, dzięki czemu można uniknąć posklejania się włosów.

Kiedy najlepiej używać olejek do brody? Z samego rana, po prysznicu, czy przed spaniem?

Obecnie na półkach sklepowych mamy różnorodne olejki do brody, zatem nic dziwnego, że wielu mężczyzn ma problem z wyborem odpowiedniego preparatu. Wśród bogatej oferty można wymienić: olejek cytrusowy, olejek z manarynką i drzewem cedrowym, olejek pikantna trawa cytrynowa i wiele innych. Większość mężczyzn często zastanawia się kiedy najlepiej stosować ten kosmetyk. Zazwyczaj brodacze stosują olejek rano, zaraz po wyjściu spod prysznica. Niemniej nie ma odgórnie przyjętej pory, kiedy obowiązkowo należy go używać. Wydaje się jednak, że poranki są najlepsze, ponieważ po umyciu i osuszeniu brody jest ona wyschnięta i wówczas to potrzebuje intensywnego nawilżenia. Otóż olejek sprawia, że broda błyskawicznie odzyskuje miękkość oraz zdrowy połysk.
Innymi kosmetykami w które powinien zaopatrzyć się koniecznie każdy brodacz są pomada do brody oraz pomada do wąsów. Kosmetyki te doskonale modelują i utrwalają wybrany kształt zarostu, intensywnie nawilżąją suchy zarost i wygładzają włoski oraz nadają im świetny zapach. Co więcej nie pozostawią tłustej warstwy oraz zapobiegają plątaniu się brody.
Broda nadaje każdemu mężczyźnie doniosłego i poważnego wyglądu, niemniej aby była ona piękna i zadbana musi on o nią właściwie dbać.

bronsy.pl Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *